קבוצת ריצה

שמים סוף לתירוצים

אם אתם חיים בישראל, אין סיכוי שהצלחתם לפספס את אחת התופעות הגדולות שהיו פה בעשרות השנים האחרונות: ריצה.
קשה שלא לשים לב לאין ספור התיוגים באלבומים ממרוצים, ומהעדכונים על קבוצת ריצה שמתקיימת ממש ליד הבית שלכם.
ודאי שאי אפשר להתעלם משלטי הענק המודיעים על מרוצים (לעתים ביוזמת הרשות המקומית, במקרים אחרים ביוזמה פרטית במטרה להנציח או להעלות למודעות סוגיות חשובות).
ומה עם המיילים מהאוניברסיטה או ממקום העבודה שמעודדים אתכם להצטרף לריצה עם כל המחלקה? 

הריצה נמצאת בכל מקום, ולפעמים זה מרגיש כאילו אתם היחידים שעדיין לא שם.
בהתחלה זה נראה אולי כטרנד חולף, אבל עם הזמן הריצה הפכה לאורח חיים של ממש שאומץ על ידי רבים.
אבל למה דווקא ריצה? מעבר לסיפוק האדיר בסיום וליתרונות הגדולים לבריאות ולסיבולת לב הריאה שלכם – כנראה שהיתרון הכי גדול של הספורט הפופולארי נעוץ בעובדה שהוא נגיש, ופשוט לא מצריך מכם יותר מדי.
בשונה מענפי ספורט אחרים, בשביל לרוץ אין צורך במכשירים מיוחדים, בחדר כושר יוקרתי או בתנאים מיוחדים;
אפשר לרוץ כמעט בכל מקום, ואם אתם רוצים להתחיל, נעלי ספורט הן כל מה שתצטרכו.

אתגר הצעד הראשון

רוב האנשים היו רוצים לעשות יותר ספורט, וסביר להניח שגם אתם חלק מהסטטיסטיקה. כנראה שגם לכם חלפה בראש פעם, פעמיים או שלוש המחשבה לצאת לריצה, וכנראה גם שהיא התפוגגה חמש דקות אחר כך (במקרה בדיוק התחיל פרק בנטפליקס…).
יכול להיות שאפילו החלטתם פעם לצאת לרוץ שני בקרים בשבוע, ואז נתקלתם באתגר הראשון והקשה מכולם – אתגר הצעד הראשון. כשספורט הוא לא הרגל ואתם צריכים להתחיל – אפילו פעולה פשוטה כמו נעילת נעליים יכולה להרגיש כמו מאמץ גדול מדי.
ואז מתחילים לצוף כל מיני הסברים:
אין זמן, הלו”ז דוחק, החברים בדיוק הזמינו ליציאה וגם במשרד לא עושים לכם חיים קלים. אם אתם קצת יותר כנים, יכול להיות שתצליחו אפילו להודות באמת – פשוט אין לכם מוטיבציה.

יעל לביא מאמנת כושר
יעל לביא מאמנת כושר

להיכנס למסלול עם קבוצת ריצה

רוצים לשמוע סוד? אתם לא היחידים. טיפ נפוץ ליצירת הרגלים הוא “פשוט להתחיל”, אבל האמת היא שלהתחיל זה ממש לא פשוט, ולהתמיד לאורך זמן זה בכלל אתגר רציני. כדי להתחיל, אנשים בדרך כלל צריכים מסגרת, שתחסוך להם את ההתלבטויות ותחייב אותם להתחייב בחזרה.

אם נמאס לכם מהתירוצים ועוד לא ויתרתם על החלום לרוץ, יכול להיות שהגיע הזמן להירשם לאימונים עם קבוצת ריצה. אם אתם חוששים מההתחייבות, תמיד אפשר להגיע לשיעור הכרות, שבדרך כלל מתקיים ללא עלות וללא כל התחייבות מצדכם – כך שאין לכם מה להפסיד, אבל יש הרבה מה להרוויח! נכון שתצטרכו לעשות את הצעד הראשון, אבל זה צעד ראשון קטן, קטנטן, שאפילו לא מצריך מכם לצאת מהבית. בסך הכל שיחת טלפון או לחיצה על כפתור. ובמאה ה-21, צעד קליל כזה יכול להיות משנה חיים. ולעזור לכם להיות גם אתם, בעוד כמה חודשים מהיום, “האנשים האלה שרצים”.

לא מעט אנשים שאימצו את הריצה כדרך חיים התחילו לרוץ עם קבוצה, ולא בכדי. כשכולם נמצאים יחד באותה הסירה, קבוצת הריצה היא מעין רשת ביטחון, שדואגת שגם ברגעים הכי קשים – תמשיכו ולא תוותרו. 

לקונספט של קבוצת ריצה יש יתרונות רבים מספור, אבל לפני הכל, הקבוצה היא מעין רשת ביטחון שנמצאת שם ברגעים הקשים. כשרוצים לוותר על אימון או מרגישים שאזלו הכוחות – החברים מהקבוצה הם אלה שמדרבנים להמשיך ולא לוותר, ואם אתם רוצים להתמיד, זה התמריץ הכי חזק שתוכלו לבקש לעצמכם. חוץ מזה שבינינו? הכי כיף לקטר ביחד.

ומה עוד תיתן לכם הקבוצה?

מסגרת

קבוצת הריצה מספקת לכם מסגרת, ומסגרת מייצרת מחויבות, האלמנט החמקמק הזה שכל כך קשה לייצר לבד ושהוביל אתכם פעם אחר פעם לתכנן אימון ולא להוציא אותו לפועל.

קבלת החלטות מינימלית

יש תאריך, שעה ומקום. מישהו אחר קיבל את כל ההחלטות בשבילכם, ואתם יכולים להכניס ליומן, להפסיק לחשוב ופשוט לעשות

חוויה חברתית

האימון הופך לסוג של בילוי, שתמצאו את עצמכם מצפים לו מדי שבוע.

תשלום

נכון, מצחיק להתייחס לתשלום כאל יתרון, אבל עצם העובדה שאתם משלמים עבור האימון תורמת למחויבות וגורמת לכם להתייצב. כבר שילמתם, לא תלכו?

יחס אישי

אתם לא לבד. ריצה במסגרת קבוצה מאפשרת ליווי של מאמנת מוסמכת. מצד אחד, היא תהיה עבורכם הגורם המדרבן שמרים אתכם כשאתם כבר ממש קרובים לוותר. מצד שני, היא תדאג לשמור על הבריאות שלכם, להציב גבולות ולהנחות אתכם איך וכמה נכון לכם לרוץ.